Kızılay Bursa'da sıcak yemek nöbetinde

Kızılay Bursa'da sıcak yemek nöbetinde

Türk Kızılay Bursa Şubesi, Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde hava koşulları sebebiyle mahsur kalan vatandaşlara sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi.

BURSA (İGFA) - İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kente kış lastiği olan araçlar haricinde girişlerinin kapatılması üzerine çevre illerden de yola çıkan ve Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bekletilen yolcular, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Türk Kızılay’ın devreye girmesiyle Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlara yerleştirildi. Türk Kızılay Bursa Şubesi de yolcular Terminal’de beklerken ve yurtlara götürülürken sıcak yemek ve sabah kahvaltısı ikramında bulundu.

GECE-GÜNDÜZ SAHADALAR

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, Şube’nin her türlü zorluğa karşı tedbir aldığını ve yardımları ihtiyacı olanlara ulaştırmak için seferberlik ilan edildiğini kaydetti. Tutanç, şube olarak her türlü zorluğa karşı hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, "Kimsenin mağdur olmaması için gönüllülerimizin özverili çalışmaları ile gece-gündüz sahada özveriyle çaba gösteriyor, Kızılay’ımızın varlığını herkese hissettiriyoruz” dedi.

GÜNDEM 26.01.2022 23:19:13 0