Sabancı Vakfı'nın yeni dönem fark yaratanları belli oldu

Sabancı Vakfı'nın yeni dönem fark yaratanları belli oldu

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı’nın 13. sezon lansmanı gerçekleştirildi.

İSTANBUL (İGFA) - Sabancı Vakfı’nın 2009 yılından bu yana Türkiye’de toplumsal gelişmeye katkıda bulunan bireylerin yaptıkları çalışmalar ile yarattıkları olağanüstü etkileri görünür kılmak ve topluma ilham vermek amacıyla yürüttüğü “Fark Yaratanlar” programının 13. sezon Fark Yaratanları belli oldu.

Yeni sezon tanıtım etkinliği, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın katılımı ve Cüneyt Özdemir’in moderatörlüğünde “Yarına İnananlar Bugün Fark Yaratırlar” mesajıyla Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleştirildi. Etkinlikte, yeni sezonun 4 Fark Yaratanının yaşadıkları çevrelerdeki sorunları çözmek üzere geliştirdikleri çalışmalarla topluma umut ve cesaret aşılayan hikayeleri kamuoyu ile paylaşıldı.

FARK YARATAN İSİMLER

Diyarbakır Bağlar İlçesi Muradiye Mahallesi Muhtarı Dilek Demir kız çocuklarının hayatında yarattığı fark ile, Fen Bilimleri Öğretmeni Erdinç Erdem Bakkal “Şırnak’ta Bilim Yeniden Doğuyor” projesi ile, Tarih Öğretmeni Ferda Salık “Diyarbakır Kültür Elçileri” projesi ile, Seda Fırın kurucusu olduğu “Kekele TV” ile bu sezonun Fark Yaratan isimleri oldu.

Fark Yaratanların hikayesi sayesinde geleceğe inanç ile baktıklarını ifade eden Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, program ile hedeflerin toplumsal sorunlara duyarlı aktif vatandaşları görünür kılmak ve toplumdaki diğer bireylere de ilham vermek olduğunu söyledi. Programın 13. sezonu için çıkılan yolda bu hedefe ulaştığımızı görmek kendilerine çok büyük mutluluk verdiğini kaydetti. Fark Yaratanların hikayelerini izlediklerinde bu ülkenin her bireyinin çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu görüyor ve geleceğe daha büyük bir inanç ve umutla baktıklarını kaydeden Sabancı, "Bu örneklerin daha da artmasını umuyorum. Yıllar içinde izlediğim Fark Yaratan hikayelerinde ‘Şikayet etme, harekete geç, sen de fark yaratabilirsin’ motivasyonuna şahit oldum. Bu motivasyon hepimizi aynı amaç uğruna çalışmaya teşvik ediyor. Bu yıl, birbirinden kıymetli dört Fark Yaratanımız var. Dört Fark Yaratan da pek çok insanı topluma faydalı işler yapmak için cesaretlendirip toplumda dönüşümü ve gelişimi olumlu yönde etkiledi. Özveri ve cesaretlerinden dolayı Fark Yaratanlarımızı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

GÜNDEM 12.05.2022 09:19:12 0

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor