Engin ÖDER


Demek ki, isteyince oluyormuş

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış. Soğuk su adama duş etkisi oluştururmuş. Bence ikisi de insanlık için faydalıymış…


Bir önceki yazımda Yenibosna Kuyumcukent Sahası’nın eksiklerinden bahsetmiştim. Sağ olsun Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Bahçelievler Amatör Kulüpleri Birliği Başkanı Ayhan Kalkan, duyarlılık göstererek adım attılar. Sahanın aydınlatma sorunu vardı. Çözüme kavuşturuyorlar. Sahanın zeminiyle alakalı bir çalışma yapılmayacak gibi görünüyor. Soyunma odaları haliyle yıkıldı. Zaten de yıkılması gerekiyordu.

SOĞUK SU, DUŞ ETKİSİ OLUŞTURDU

İlk Belediye Başkanı olduktan sonra Bahçelievler Şöhretler Maçı’na çıkan Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır Mart Ayı’nda soğuk suyla duş aldı. Demek ki her şer’de bir Hayır varmış. Bu soğuk duş etkisi Tesisin yenilenmesine vesile oldu. Şaka bir yana. Gerçekten böyle bir sahayı bölge halkına kazandırmak spor açısından oldukça önemli. Semtin gençleri, çocukları burada top oynayacaklar. Terleyecekler. Sıcak suyla duş alacaklar. Büyüksün Başkan. Teşekkürler.

DARISI KOCASİNAN STADI’NIN BAŞINA

Yıllardır Bahçelievler Şehir Stadyumu’nun doğal çimden suni çime dönüşmesini arzuluyorduk. Pandeminin de araya girmesiyle beraber buradaki yenileme çalışmaları hız kazandı ve sona gelindi. Amatör Futbol Takımları için bulunmaz bir nimet. Tabii ki bunun yanı sıra diğer spor branşlarını da unutmamak lazım. Zira bu spor dallarında mücadele eden, yüzlerce, binlerce gencimiz var. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Demek isteyince oluyormuş. Darısı da Kocasinan Stadyumu’nun başına. ‘Her Şey Güzel Olacak’ diyen Ekrem İmamoğlu Başkan da Kocasinan Stadı’na bir kazma vurur diye bekliyoruz. Bu arada bekleye bekleye 2.5 sene geçti. Bence artık icraat zamanı Ekrem Başkan. Göster kendini.

PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALACAK

 Amatör Liglerin başlamasına 1.5 ay gibi kısa bir zaman kaldı. İlk önce Süper Amatör start alacak. Amatörlerin mücadelelerini iple çekiyoruz. Yalnızca 1. Ve 2. Amatör Liglerin, Süper Amatör’den sonra başlaması takımlar arasında rekabeti üst seviyeye çıkaracak. Kısaca parası olan düdüğü çalacak. Dolayısıyla Süper Amatör’den alacakları oyuncularla güçlerine güç katacak paralı takımlar. Bu da bence haksız rekabete neden olabilir. Aman dikkat.